Маркети и аптеки кои ќе бидат дежурни и ќе работат во Прилеп за Велигденските празници

Сервисни информации за работата на маркетите, аптеките и волонтерската служба на Општина Прилеп, за време на забраната на движење во Прилеп во сабота, недела и понеделник, 18, 19 и 20 април:

 

 

Дежурни маркети:

 

„ФУТУРА“………………………..тел:075 395 408

„СТИБЕРА“………………………тел:076 741 572

„ИРНЕКС“………………………..тел:075 308 683

„ТИНЕКС“………………………..тел:071 275 684

„БОНИТА“………………………..тел:070 353 609

„ЏИМИ МАРКЕТ“………………тел:076 790 772

„МЕГА МАРКЕТ ПАТА“……..тел:070 259 199

„НОВА САНДРА“………………тел:075 415 454

„МАРКЕТ НОВА ПЛУС“…….тел:070 502 703

 

Работното време на маркетите е од 07.00 до 15.00 часот, доставата на нарачаната роба маркетите ја вршат со сопствен превоз.

 

 

Дежурна аптека во петок, сабота и недела, 17, 18 и 19 април:

 

„Ремедија“…………………….тел:048/423-455

 

Дежурна аптека од понеделник 20 април, до недела 26 април:

 

„Мента Фарм 2“……………..тел:070 711 651

 

Работното време на аптеките е 24 часа, по телефонски повик од лекарски тим од здравствената установа каде се спроведува дежурството

 

 

Волонтерска служба на Општина Прилеп:

 

Контакт телефони: 048 401 700 и 0800 00 210

 

Во сабота и понеделник, 18 и 20 април, волонтерската служба на Општина Прилеп ќе биде достапна 24 часа, исклучиво за доставување на лекарства.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи