3 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот во Прилеп

Денеска, петок 17-ти април, во општина Прилеп се регистрирани 3 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот. Вкупниот број денеска изнесува 103.

 

Во самоизолација се наоѓаат 422 лица.

 

Изминатата ноќ граѓаните го почитувале полицискиот час и не се забележани негови прекршувања.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи