9 нови случаи денеска на корона вирус во Прилеп

Денеска во општина Прилеп регистрирани се 9 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот.

Во Инфективното одделение на Општата болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 19 лица позитивни на КОВИД-19, од кои две се со потешка клиничка слика и се наоѓаат на кислородна поддршка. Три лица се во изолација, земен им е брис и се чекаат резултати.

Во самоизолација се наоѓаат 460 лица, а изминатата ноќ не се забележани прекршувања на полицискиот час.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи