Четврта жртва од корона вирусот во Прилеп, почина 71 годишен пациент

Како што и нформираше министерот за здравство Венко Филипче, на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починал 71 годишен пациент од Прилеп, кој во таа здравствена установа бил лекуван од 15 април.

 

Ова е четврт смртен случај во општина Прилеп како последица на коронавирусот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи