Заврши лекувањето на инфектологот од корона вирус во прилепската општа болница „Борка Талески”

Д-р Емилија Костовска инфектолог во прилепската општа болница „Борка Талески” која беше потврдена позитивна на кopoнавиpycoт, денеска после два негативни теста беше пуштена од лекување. Дел од персоналот на болницата ја испрати дома и и’ посакаа добро здравје, среќа и успешна понатамошна работа.

 

„Секоја болница е посебно важна за здравствениот систем. Секоја болница, а посебно секое болничко одделение е едно големо семејство, како ова на нашата фотографија. Колку приврзаност, колку среќа и колку многу љубов има овде!”, напишаа од болницата на Фејсбук.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи