Еве кои маркети и аптеки ќе бидат дежурни во Прилеп, во сабота и недела, 25 и 26 април

Сервисни информации за работата на маркетите и аптеките за време на полицискиот час:    

 

Во сабота и недела, 25 и 26 април, дежурни ќе бидат истите маркети кои работеа и во текот на изминатите два викенда. Работното време на маркетите е од 07.00 до 15.00 часот, а доставата на нарачаната роба маркетите ја вршат со сопствен превоз.

 

Дежурна аптека во сабота и недела, 25 и 26 април:

 

„Мента Фарм 2“……………..тел:070 711 651

 

Работното време на аптеката е 24 часа, по телефонски повик од лекарски тим од здравствената установа каде се спроведува дежурството.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи