Еве на кои телефони да се јават граѓаните кои имаат потреба од движење викендов заради земјоделски работи

Сервисни информации за движењето на лица заради извршување на земјоделски работи, за време на полицискиот час:    

 

Граѓаните кои заради извршување на земјоделски работи во деновите од викендот имаат потреба од движење за време на полицискиот час, денеска и утре, петок и сабота, да се јават во Општинскиот кризен штаб на телефонските броеви 048/401 700 и 0800 00 210, од 10.00 до 20.00 часот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи