Во Прилеп денеска не се евидентирани нови случаи на новозаболени од КОВИД-19

Во општина Прилеп денеска не се евидентирани нови случаи на новозаболени од КОВИД-19, еден пациент е излекуван од оваа заразна болест.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 16 лица позитивни на коронавирус. Двајца од нив се на кислородна поддршка, останатите се со стабилна клиничка слика. Петмина пациенти се наоѓаат во делот на изолација. Од нив, двајца се негативни на коронавирус, задржани се заради примање терапија за подобрување на нивната општа здравствена состојба, на останатите тројца земен им е брис и се чекаат резултати.

 

Во самоизолација се наоѓаат 315 лица. Во изминатото деноноќие немало нарушување на полицискиот час.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи