Во пожар целосно уништени два помошни објекта – плевни, во крушевското село Врбоец

На 30.04.2020 во 16.30 часот било пријавено дека во с.Врбоец настанал пожар во два помошни објекта – плевни, сопственост на Л.Н.(67) и на К.Н.(52), двајцата од с.Врбоец.

 

„Покривните конструкции од двата објекта биле целосно опожарени заедно со се што било складирано во плевните. Во 18.00 часот од Територијалната противпожарна единица Кривогаштани пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, се вели во соопштението од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи