Велешанец пронајден мртов во куќа во Прилеп

Во руинирана куќа на улицата „Кузман Јосифовски – Питу“ во Прилеп бил пронајден починат И.С. (36) од Велес.

 

Како што информира полицијата, телото било пронајдено вчера околу 12:30 часот. Од страна на лекар била констатирана смрт, без траги на насилство.

 

Извршен е увид на местото на настанот од јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица во Прилеп. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи