ВИДЕО – Цела претстава „Кавкаскиот круг со креда“ на Народниот театар „Војдан Чернодрински“ – Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во изминативе неколку недели во време на корона вирусот ЦК за култура „Марко Цепенков“се грижи за граѓаните да го поминат полицискиот час во поведро расположение презентирајќи им он лајн теартски претстави , концерти, исечоци од концерти, уметнички лирски интермеца и друго.

 

Посетителите на ФБ и веб страната на Центарот досега он јал можеа да ги видат претставите „Тапани во ноќта“, „Швејк во втората светска војна“ и двете во режија на Мартин Кочоски, потоа претставите за деца „Јунаците од бајките“ и „Мачорот во чизми“.

 

Вечерва погледнете ја претставата „Кавкаскиот круг со креда“ во режија на Мартин Кочоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи