Светлана Зуламоска Гроздановска од Кривогаштани овој пат од коса го изработи ликот на Киро Глигоров по пововод неговиот утрешен роденден

Познатата фризерка од Општина Кривогаштани, Светлана Зуламоска Гроздановска, која стана позната во целата наша држава со изработката на портрети на познати ликови, направени од остатоците на косата од своите клиенти, денес по повод утрешниот роденден, 3 мај, на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров, го изработи неговиот лик.

 

„Во спомен на нашиот прв претседател на самостојна Македонија, со сета почит му направив портрет од коса. Утре 3 мај е неговиот роденден“, напиша на својот ФБ профил Светлана Зуламоска Гроздановска.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи