Во Прилеп одбележани годишнините од смртта на Гоце Делчев и Пере Тошев – се оддаде почит и на Тито

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Денеска се одбележуваат 117 години од загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев и 108 години од смртта на Пере Тошев. По тој повод, во знак на почит кон делото на двајцата великани, делегација од Општина Прилеп положи цвеќе на нивните спомен обележја.

 

Денеска се навршуваат 40 години од смртта на Јосип Броз Тито, претседателот на поранешна Југославија, на чие дело исто така му беше оддадена почит.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи