Еден нов случај на заболен од корона во Прилеп, осум оздравени пациенти

Во последново деноноќие регистриран е еден нов случај на заболен од корона во Прилеп, како и осум оздравени пациенти.

 

На ниво на држава има 7 нови случаи на Ковид-19 и тоа во 1 во Скопје, 1 во Прилеп,  4 во Тетово и 1 во Кратово. Оздравени се вкупно 47 пациенти: Скопје-9, Куманово-9, Прилеп-8, Тетово-13, Охрид-1, Гостивар-5, Кочани-1 и Крива Паланка-1.

 

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина еден пациент од Скопје на 65 годишна возраст, хоспитализиран на клиниката од 27 април.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи