Кире Анѓелевски од Битола боледува од амиотрофична латерална склероза и бара итна помош од 22.0000 евра за операција

 

Кире Анѓелевски (45 г)  од Битола, боледува од амиотрофична латерална склероза и  бара помош од добрите и хумани луѓе од целиот свет , но и опшествено одговорните претпријатија , со цел да собери 22.000 евра, за да може да ја изврши операцијата,  да  стане од својот кревет , да продолжи со својот живот.

 

За подобрување на неговата состојба потребно е да замине на третман со матични клетки во Русија. Третманите со матични клетки не се финанисрани од Фондот за здравствено осгурување, бидејки станува збор за алтернативно лекување.

 

Најпрво, заминал во Швајцарија, на лекување, подигајќи банакраски кредит, за лекувањето, на сметка на неговата пензионирана мајака. Но, оттаму не се подобрила неговата положба. За жал, некогаш животната судбина знае да биде двојно сурова.  Во меѓувреме , починува неговата мајка, и тој денес е  соочени и со болеста , и со економски тешкотии. Сам, оставен на себе, тој бара помош од хуманите луѓе!

 

Телефони за донација :

 

143-137 Т Мобиле

143-465 А1

 

Жиро сметка на име Митра Анѓелевска : 200002707342354

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи