Мотоциклист од крушевско се здобил со тешки телесни повреди кога со својот мотоцикл се удрил во коњ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Вчера во 18,10 часот во крушевското село Норово, мотоцикл „зонгшен” без регистарски ознаки управуван од Ј.И. од Норово удрил во коњ.

 

Моторџијата бил пренесен во Медицинкси центар„Борка Талески” во Прилеп каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

 

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Крушево.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи