Прилепчанец нападнал полицајци за време на полициски час

 

На 09.05.2020 околу 21,00 часот на бензинската пумпа на ул. „Прилепски бранители“ во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп за време на забраната за движење бил лишен од слобода Г.К.(43) од Прилеп, бидејќи физички нападнал полициски службеници при вршење на службени дејства.

 

По документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи