Eден нов случај на КОВИД-19 во Прилеп, нема нови оздравени пациенти

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во општина Прилеп денеска е евидентиран еден нов случај на КОВИД-19, а до овој момент нема информација за новоизлекувани пациенти од оваа заразна болест.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 16 лица, од кои 11 се позитивни на коронавирус а петмина пациенти се наоѓаат во делот на изолација. Од нив двајца се негативни на коронавирус, а на тројца земен им е брис и се чекаат резултати.

 

 

Во самоизолација се наоѓаат 234 лица.

 

 

Во изминатото деноноќие, немало нарушување на полицискиот час.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи