Евидентирани 5 нови случаи на Ковид-19 во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во општина Прилеп денеска се евидентирани 5 нови случаи на КОВИД-19, а од заразната болест излекувани се 7 пациенти.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 18 лица. Од нив 13 се позитивни на коронавирус, а заради потешка клиничка слика, еден од нив денеска ќе биде испратен на скопските клиники. Во делот за изолација се наоѓаат петмина пациенти. Од нив, двајца се негативни на коронавирус, а на тројца земен им е брис и се чекаат резултати.

 

Во самоизолација се наоѓаат 182 лица.

 

Во изминатото деноноќие забележани се 5 нарушувања на полицискиот час.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи