Нови 29 позитивни на Ковид-19 во последните 24 часа во Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Во последниве 24 часа регистрирани се 29 нови случаи на Ковид-19 во земјава, со што вкупниот број заболени досега достигна 1723 лица.

 

Согласно податоците од новозаболените 9 се од Скопје, 1-Куманово, 6-Прилеп, 5-Тетово, 2-Струга, 2-Велес, 2-Битола, 2-Охрид.

 

Истовремено, од болеста оздравеле шестмина пациенти, а вкупната бројката на оздравени пациенти е 1235.

 

Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 393, а починати се 95 лица.

 

Денешната статистика е добиена по направени 349 тестови, а досега направени се вкупно 20088 тестирања на КОВИД-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи