Општина Прилеп : Следната недела ќе има исплата на субвенциите за инверторите и велосипедите

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Од Општина Прилеп информираат дека во завршна фаза била постапката за исплата на субвенциите за набавените инвертори и велосипеди.

 

„Останува членовите на комисијата формирана за таа намена, да ги посетат домовите на преостанатиот дел од граѓаните кои конкурирале за субвенции за инвертори. Со тоа, ќе се создадат услови во текот на следната недела, Општина Прилеп да ги улати субвенционираните средства на сметките на граѓаните“, велат од Општина Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи