Малолетен мотоциклист удрил во деветгодишно дете во с. Житоше

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во четвртокот во 16.30 часот било пријавено дека во селото Житоше, мопед „хамачи“, без регистарски ознаки, управуван од 17-годишник, удрил во деветгодишен пешак.

 

Пешакот бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

 

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи