ВИДЕО – Кометалки со Александар Митевски и Дац ја запеаа клупската химна по повод 18 години од шампионската титула

 

На денешен ден пред 18 години Кометал Ѓорче Петров ја покори Европа, стана шампион на континентот и го донесе најголемиот клупски успех во Македонија дотогаш. На 19. мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров го победи Херц во финалето и дојде до титулата Европски шампион.

 

По тој повод Александар Митевски и Драган Спасов – Дац, заедно со ракометарките од златната генерација на Кометал повторно ја запееа химната „Кометал Шампионе“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.