ВИДЕО – Кометалки со Александар Митевски и Дац ја запеаа клупската химна по повод 18 години од шампионската титула

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На денешен ден пред 18 години Кометал Ѓорче Петров ја покори Европа, стана шампион на континентот и го донесе најголемиот клупски успех во Македонија дотогаш. На 19. мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров го победи Херц во финалето и дојде до титулата Европски шампион.

 

По тој повод Александар Митевски и Драган Спасов – Дац, заедно со ракометарките од златната генерација на Кометал повторно ја запееа химната „Кометал Шампионе“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи