Големо невреме го погоди селото Заполжани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Попладнево силно невреме го зафати атарот на селото Заполжани, но исто така погодени биле и атарите на уште неколку околни населени места во Долненска општина. Според изјавите на жителите уништени се голем дел од расадите со тутун, како и оној тутун кој деновиве беше засаден на нивите. Поради големите количини, на нивите се направил слој на град од неколку сантиметри.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи