Денеска нов починат од корона вирус во Прилеп – станува збор за 56 годишен пациент

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни во Скопје состојби почина 56 годишен пациент од Прилеп, лекуван на клиниката од 12 мај.

 

Инаку денеска во Прилеп имаме двајца оздравени и еден новозаболен од Ковид 19.  На инфективното одделение во Општата болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 16 лица, од кои 14 се позитивни на коронавирусот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи