Денеска во Прилеп двајца новозаболени и едно оздравено лице од коронавирус

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Општина Прилеп денеска се регистрирани двајца новозаболени и едно оздравено лице од коронавирус.

 

 

Во самоизолација се наоѓаат 85 лица.

 

 

Во изминатото деноноќие немало нарушувања на полицискиот час, а во изминатите два дена против 10 лица се поднесени прекршочни пријави заради неносење заштитни маски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи