И денеска во Прилеп нема новозаболени од коронавирус, активни се 46 случаи

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во општина Прилеп денеска нема нови случаи на заболени од коронавирус, како ни новооздравени од оваа заразна болест.

 

Вкупниот број на активни случаи изнесува 46, од кои 28 лица се наоѓаат на домашно лекување.

 

Во самоизолација се наоѓаат 72 лица.

 

За време на продолжениот викенд, регистрирани се две нарушувања на полицискиот час.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video