Повторно поскапуваат горивата

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Се зголемуваат малопродажните цени на нафтените деривати, соопшти Регулаторната комисија.ќ

 

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 3,00 денари/литар и ќе се продава за  57,50 ден/лит.

 

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемуваат за 2,50 денар/литар, со што малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 59,50 ден/лит, а на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 49,50 ден/литар.

 

Екстра лесното масло ќе се продава за 27,5 денари по литар, додека новата цена на мазутот е 23,427 денари по килограм.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи