Еден нов случај на заболен од коронавирус, на инфективното одделение во Прилеп се хоспитализирани 14 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во општина Прилеп денеска има еден нов случај на заболен од коронавирус, а Центарот за јавно здравје не регистрирал новооздравени од оваа заразна болест.

 

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 14 лица, од кои 12 се позитивни на коронавирус. Во делот за изолација се наоѓаат двајца пациенти кои се негативни на КОВИД-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи