Општина Прилеп: Од понеделник продолжуваат со редовна работа даночното одделение и одделот за прием на странки

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Општина Прилеп известуваат дека почнувајќи од понеделник 01.06.2020 година, продолжуваат со редовна работа даночното одделение и одделот за прием на странки (приемно одделение), во склоп на ЕЛС Општина Прилеп.

 

„Со посебен протокол за влез, граѓаните ќе можат да ги користат услугите на ЕЛС Општина Прилеп, секој работен ден од 08:30 – 15:30 часот. При влез во институцијата, граѓаните ќе треба задолжително да ги дезинфицираат рацете и да носат заштитна маска за лице. На граѓаните кои нема да го почитуваат протоколот за заштита од коронавирусот, нема да им биде дозволен влез во институцијата“, велат од Општина Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи