Во Прилеп денеска еден новозаболен од коронавирус, активни се 30 случаи

Во општина Прилеп денеска има еден новозаболен од коронавирус, а 12 пациенти оздравеле од заразната болест.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 6 лица позитивни на коронавирус.

 

Досега вкупно се регистрирани 212 лица заразени со КОВИД-19. Бројот на активни случаи во моментов изнесува 30, од кои 12 се наоѓаат на болничко, а 18 лица на домашно лекување.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.