Во Прилеп денеска еден новозаболен од коронавирус, активни се 30 случаи

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во општина Прилеп денеска има еден новозаболен од коронавирус, а 12 пациенти оздравеле од заразната болест.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 6 лица позитивни на коронавирус.

 

Досега вкупно се регистрирани 212 лица заразени со КОВИД-19. Бројот на активни случаи во моментов изнесува 30, од кои 12 се наоѓаат на болничко, а 18 лица на домашно лекување.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video