Филипче: 67 новозаболени, 25 оздравени и еден починат во последните 24 часа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека од 868 направени тестирања има 67 позитивни пациенти на Ковид 19. Исто така додаде дека во последните 24 часа има 25 оздравени пациенти, како и еден починат.

 

Се уште не се излезени официјалните бројки по општини и градови, затоа што како што објасни Филипче се чекале резултати од една приватна болница.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video