Еден починат и еден новозаболен од Ковид-19 во Прилеп

 

 

Во општина Прилеп денеска има еден новозаболен од коронавирус, двајца пациенти оздравеле од заразната болест, а едно лице на возраст од 84 години, почина. Бројот на активни случаи изнесува 28;

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 5 лица позитивни на коронавирус;

 

Во самоизолација се наоѓаат 50 лица, а заради неносење заштитни маски, на 15 граѓани им се изречени прекршочни казни.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.