Улицата на Тоше во Крушево се разубавува

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Голем број на волонтерки од здруженијата дел од Платформата за развој на туризмот, ОО Црвен Крст Крушево и други волонтерки продолжуваат со работа на Улицата на Тоше.

 

 

„Улицата изгледа прекрасно. Богата е со цвеќиња и зачинета со песните на Тоше. Продолжуваме со работа и убавиот изглед е заслуга најмногу на волонтерите кои работат со наша асистенција. Апелирам до моите сограѓани ова да го чуваме и одржуваме заедно и Улицата на нашиот Тоше да биде најубавата во Крушево“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video