РК Прилеп се засили со грузискиот голман Цинцадзе

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Ракометниот клуб Прилеп се засили на голманската позиција, ангажирајќи го Грузиецот Зураб Цинцадѕе.

 

Цинцадзе е стандарден репрезентативец на Грузија, за која има запишано 77 настапи, а во Прилеп доаѓа од екипата на Сту-Имеди, Грузија.

 

Цинцадзе ќе претставува големо засилување на прилепскиот клуб и се очекува да биде еден од главните адути на стратегот Горан Кузманоски, кој по дведецениската играчка кариера реши да се проба и во тренерските води.

 

Цинцадѕе е второто засулување на Прилеп со кое клубот амбициозно влегува во новата сезона на Супер-лигата, со желба да се вмеша во борбата за висок пласман.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video