79 новозаболени од Ковид-19 во последниве 24 часа, повеќе од половина се од Скопје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во последните 24 часа регистрирани се 79 нови случаи на заболени од Ковид-19, пишува АлсатМ. Резултатот е добиен по изработени 835 тестa, односно процентот на позитивните во однос на вкупниот број тестови е сличен како и претходните денови и се движи околу 10%.

 

Распоредено по градови:

 

Скопје – 44
Куманово – 9
Тетово – 8
Гостивар – 6
Штип – 3
Велес – 3
Прилеп – 1
Струга – 1
Охрид – 1
Битола – 1
Неготино – 1
Делчево – 1

 

Истовремено, 8 пациенти се излекувани, а починаа 2 пациентa позитивни на Ковид-19. Едниот од нив е од Прилеп, а другиот од Струмица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video