Започна партерното уредување на спортската сала во Крушево

 

 

Во рамки на Проектот за локална и регионална конкурентност и пот-проектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ финансиран од ЕУ, администриран од Светска Банка и имплементиран од Канцеларијата на проектот, Канцеларијата на Вицепремиерот за економски прашања во Владата на Република Северна Македонија и општина Крушево се врши партерно уредување на спортската сала.

 

Паралелно покрај партерното уредување во спортската сала ќе се поставува систем за греење и ладење, а досега салата целосно се реконструираше, се прошири нејзината намена и се набави опрема за повеќе спортови.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.