Златески: Јованоски и СДСМ излажаа се што ветија пред граѓаните и спортистите во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска се наоѓаме пред стадионот во паркот на Могилата на непобедените, кој за жал е целосно запустен и руиниран, како резултат на негрижата на локалната власт предводена од градоначалникот Илија Јованоски. Истакна на денешната прес конфереција  Никола Златески, претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

„Искршени столчиња, уништен тревник, од стадион на кој се одигруваа фудбалски натпревари, полека се претвора во нива. А што друго да се очекува од градоначалник и власт кои многу ветуваа, а ништо не исполнија? Градоначалникот кој важи за еден од најнеспособните во Македонија, за развојот на спортот ветуваше изградба на нова спортска сала во ООУ „Кире Гаврилоски”, ставање во функција на Универзалната сала преку јавно приватно партнерство и целосно реновирање на поранешната Соколана. Јованоски лажеше и за изградбата на спортски игралишта во повеќе населби во Прилеп, лажеше за изградба на спортско-рекреативен центар кај Вештачкото езеро, а сеуште нема ниту шајка закоено за ветениот затворен базен“ рече Златески, кој нагласи дека Јованоски и СДСМ излажаа се што кажаа пред граѓаните и спортистите во Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video