Чулев: Ќе има дисциплинска постапка за полицајците во Чаир

 

 

Полицајците од контролниот пункт во скопски Чаир кои вчера без никаква реакција пропуштаа граѓани  да пазарат во локална продавница за време на викенд – полицискиот час ќе се соочат со дисциплинска постапка, кажа министерот за внатрешни Наќе Чулев.

 

За време на викендот во Чаир утврдени се 53 прекршувања и непочитувања на забраната на движење, а 14 не носеле заштитна опрема. Министерот Чулев сепак вели дека во негова надлежност не е распоредувањето на полициските службеници, туку тоа е работа на директорот на БЈБ и оперативниот штаб.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.