Чулев: Ќе има дисциплинска постапка за полицајците во Чаир

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Полицајците од контролниот пункт во скопски Чаир кои вчера без никаква реакција пропуштаа граѓани  да пазарат во локална продавница за време на викенд – полицискиот час ќе се соочат со дисциплинска постапка, кажа министерот за внатрешни Наќе Чулев.

 

За време на викендот во Чаир утврдени се 53 прекршувања и непочитувања на забраната на движење, а 14 не носеле заштитна опрема. Министерот Чулев сепак вели дека во негова надлежност не е распоредувањето на полициските службеници, туку тоа е работа на директорот на БЈБ и оперативниот штаб.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video