Денеска 1 новозаболен од Ковид 19 во Прилеп, како и 1 во Дебреште, Општина Долнени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека денеска `

 

Бројот на активни случаи изнесува 26, од кои 20 пациенти се наоаѓаат на домашно, а 6 на болничко лекување.

 

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 3 лица позитивни на коронавирус.

 

 

Во самоизолација се наоѓаат 54 лица, а заради неносење заштитни маски, вчера на 20 граѓани им биле изречени прекршочни казни.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video