Денеска 1 новозаболен од Ковид 19 во Прилеп, како и 1 во Дебреште, Општина Долнени

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека денеска `

 

Бројот на активни случаи изнесува 26, од кои 20 пациенти се наоаѓаат на домашно, а 6 на болничко лекување.

 

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 3 лица позитивни на коронавирус.

 

 

Во самоизолација се наоѓаат 54 лица, а заради неносење заштитни маски, вчера на 20 граѓани им биле изречени прекршочни казни.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.