МВР: 1068 граѓани не ја почитувале мерката за носење маска

 

Полицијата во изминатото деноноќие издала 125 решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се  контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација

 

Од МВР преку соопштение информираат и дека се регистрирани и 1068 прекршоци за не носење маски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.