РК Прилеп се засили и со Сашко Манчески

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

После ангажманот на искусните Горан Кузманоски, голманот Зураб Цинцадзе и крилото Реваз Чантурија денес Прилеп се засили со млад и перспективен ракометар.

 

Се работи за Сашко Манчески, кој како што велат од клубот, бил ангажиран по иницијатива на Горан Кузманоски кој ги препознал неговите квалитети и способности. Манчески е млад ракометар роден 2003-та година, доаѓа од екипата на Рк Макалоски. Станува збор за играч на позицијата кружен напаѓач.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video