Тракторист тешко повреден – изгубил контрола и излетал од патот кај с. Житоше

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Управувајќи со трактор, 70- годишен маж од Скопје изгубил контрола и излетал од патот по што со тешки повреди бил пренесен во болница.

 

Според пријавеното на 10.06.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кривогаштани-с.Житоше, Ѓ.Н.(70) од Скопје, управувајќи трактор, изгубил контрола и излетал од коловозот.

 

Во незгодата, тој здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video