Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Утринава ( 12.06.2020 ) нешто после полноќ, околу 00.55 часот, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Борка Талески“ во Прилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел вектра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(20) од  Прилеп и мотоцикл „јамаха“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од  Ц.П.(18) од Прилеп, соопштуваат од МВР.

 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот и бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување лекарска помош.

 

Увид извршила екипа на Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video