Прилепчанец со воздушна пушка во глава погодил сограѓанин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

 

„На 06.05.2020 на ул.„Беровска“, во куќата на Н.А., пријавениот зел воздушна пушка и испукал и го погодил во главата Н.А., нанесувајќи му тешка телесна повреда“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video