Чадамов: Цела ботаничка градина излегува од асфалтот кој е едвај со 5 цм. На ул. „Гога Димитриоски” во Варош

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Цела ботаничка градина денеска излегува на површина од асфалтот кој е едвај со 5 центиметри дебелина на улицата „Гога Димитриоски” во населбата Варош, за која во септември минатата година Јованоски и СДСМ се пофалија дека целосно ја асфалтирале. Истакна денеска на прес конференција Тони Чадамов, член на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

„Го прашуваме градоначалникот: Дали оваа година одново планира да ја асфалтира истата оваа улица? Дали дел од милионските суми со кои се расфрлаат пред јавноста завршуваат во нечии приватни џебови? Ќе имаат ли воопшто срам да се појават пред граѓаните после ваков несериозен и расипнички пристап во работењето и расфрлањето на народните пари? Ова е уште еден класичен пример за тоа како Јованоски ги троши и се расфрла со парите на граѓаните“, додаде Чадамов, кој рече дека за сите вакви така наречени проекти ќе следувала одговорност за Јованоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video