Прилепчанец се здобил со тешки изгореници – неговото тело во пламен било забележано во нива

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Вчера во 23 часот, 54-годишниот Ѕ.Н. од Прилеп пријавил во полиција дека забележал лице кое било во пламен, наведено е во полицискиот билтен.

„Вчера во 23.06 часот, Ѕ.Н. пријавил дека движејќи се по улицата Димче Антулески, во обработлива нива на место викано Козле, забележал лице кое било во пламен. Лицето се здобило со изгореници, по што било пренесено во Градската болница во Прилеп за укажување лекарска помош. Полицијата излезе на местото на настанот и констатирала дека станува збор за 39-годишниот Р.А. од Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од ПС Прилеп“, се вели во билтенот на МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video