ЛАГ АГРО ЛИДЕР обезбеди 45 контејнери за отпад за општините Долнени и Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Локалната Акциона Група АГРО ЛИДЕР во партнерство со општина Долнени и општина Крушево, со финансиска поддршка од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, обезбедија 45 контејнери за отпад.

 

Од нив 21 контејнер се за општина Крушево, додека 24 контејнери за општина Долнени, а со цел подобрување на јавната хигиена и зголемување на грижата за животната средина во вклучените општини.

 

Се надеваме дека МЗШВ и ИПАРД Агенцијата и оваа година ќе ги поддржат активностите на локалните акциони групи за подобар живот во руралните средини.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video