РК Прилеп се засили со крилата Бикоски и Амзоски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Тимот на РК Прилеп повлече уште еден потег за следната сезона во која ќе игра во најсилната ракометна лига во нашата земја.

 

Составот на Прилеп потпиша нови договори со Христи Бикоски и Алија Амзоски кои одиграа важна улога за влезот на оваа екипа во Супер Лигата. Бикоски и Замоски кои играат на позицијата десно и лево крило се обврзаа на двегодишна соработка.

 

Претходно клубот се засили со поранешниот македонски репрезентативец Горан Кузманоски кој ќе ја има улогата на тренер-играч, потоа со грузиските интернационалци Зураб Цинцадѕе и Реваз Чантурија како и со кружниот напаѓач Сашко Манчески.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video