Сечејќи дрва крушевчанец тешко се повредил, итно пренесен во болница во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Крушевчанец се повредил додека сечел дрва, по што со тешки повреди бил пренесен во болница.

Според пријавеното на 14.06.2020 во 09.00 часот било пријавено дека во Крушево, атар на село Пуста Река, кај место викано „Крушка“, при сечење на дрва Ѓ.А.(64) од Крушево се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video